PRZYJACIELE
Newsy
2022-06-11
Will Bosi w formie - Trance 8C (FA)Są tacy wspinacze, którzy nie dają o sobie zapomnieć. Do takich bez wątpienia należy Will Bosi, który na każdym kroku udowadnia swoją fenomenalną formę. Tym razem zrobił to, otwierając Trance 8C w brytyjskim Badger Cove.


Chociaż już samo dodanie do konta tak trudnego FA robi wrażenie, to w świetle innych tegorocznych sukcesów Willa można by rzec, ‘rozwala system’ ;) Kilka dni temu jego łupem padło bowiem Silent Singer 8C. Wcześniej tego roku pokonał jeszcze 6 problemów o tej samej wycenie. Szczęśliwą serię rozpoczął w marcu na Drift, a w kwietniu dorzucił do tego jeszcze Iceberg, Tekuté Štěstí, Ghost Rider, Bulbasaur (FA) i Peta Ledovce - wszystkie na czeskich Morawach.

Trance najłatwiej opisać jako niski składający się z dziewięciu ruchów start do Bewilderness 8B+, które oczywiście znajduje się już w kolekcji ósemkowych zdobyczy Szkota (2020). Problem jest dosyć długi - nadarzyła się nawet okazja do istnie skałkowego ‘restu’ w połowie balda, po którym wspinaczka była już, w odczuciu Willa, prosta.

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie odesłali Was do filmiku z przejścia, więc klikajcie tutaj. :)

źródło: 8a.nu
zdjęcie: Band of Birds


Komentarze
Dodaj komentarz
 

kontakt | współpraca
Copyright 2024 bouldering.pl & GÓRY
goryonline
bouldering
jura
nieznane tatry